MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşının Kabülü ve Mehmet Akif ERSOY´ u Anma Programı

12 Mart İstiklal Marşının Kabülü ve Mehmet Akif ERSOY´ u Anma Programı

12 Mart İsitiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´ u Anma Programı İlçemiz Ahmetli Belediyesi düğün salonunda 12 Mart Perşembe Günü Kaymakamımız Necmi AKMAN, İlçe Belediye Başkanımız Ahmet ALHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Turgut TÜRE ve İlçemizde bulunan Kurum Müdürlerinin katılımıyla düzenlenmiştir.

 

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Turgut TÜRE İstiklal Marşı´nın kabulünün 94. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, mesajında, milletin büyük bir fedakarlık ve azimle kazandığı istiklal mücadelesini en yüksek duygularla anlatan ve Türkiye Cumhuriyeti´nin temellerini inanç, mücadele, birlik ve beraberlik harçlarıyla yükselten İstiklal Marşı´nın, Türk milletinin var olma mücadelesini ve başarma gücünü ebedileştirdiğini belirtti. 

İstiklal Marşı´nın, bir marştan öte, aynı zamanda unutulmaması gereken bir mücadelenin destansı tarifi olduğuna işaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, mesajında şunları aktardı:

"Taşıdığı ruh, özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız için yapmamız gerekli fedakarlıkları anlatır. Büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un muhteşem mısralarıyla kaleme aldığı ve TBMM’nin 12 Mart 1921’de kabul ettiği İstiklal Marşı, ilelebet yaşayacak Türkiye’nin milli marşı, milli düsturu olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı’mızın kabulünün 94. yıl dönümünü kutluyor; Akif´in, ´Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın´ sözlerine en içten duygu ve düşüncelerimle katılarak sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

 

12 mart12 mart12 mart12 mart12 mart12 mart12 mart

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.