MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Açık Öğretim Lisesisinden Örgün Eğitime Geçiş

Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı iken 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılında örgün eğitime geçiş yapmak isteyen ara sınıf öğrencilerinin (10-11 ve 12.Sınıflar) Örgün Ortaöğretim Kurumlarına geçiş işlemleri kapsamında;
Not-01: Öncelikle öğrencilerin Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık Öğretim Lisesinden "Tasdikname Belgesi" almak suretiyle ilişik kesme işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. 
Not-02: "Tasdikname Belgesi" alarak ilişik kesme işlemleri tamamlanan öğrencilerin İlçe/İl MEM Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları tarafından sınıf seviyelerine uygun olarak komisyon kararı ile kayıtlarının yapılacağı örgün eğitim kapsamında ortaöğretim okul/kurumlarının belirlenmesi gerekmektedir. 
Not-03: İlçe/İl MEM Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyon kararları çerçevesinde öğrencilerin yerleştirildikleri sınıflara (10-11 veya 12.Sınıf) kayıtları, Ortaöğretim Okul/Kurum idareleri tarafından "E-Okul Kurum İşlemleri / Bilgi Giriş İşlemleri / Öğrenci Ekle" ekranı kullanılarak yapılacaktır. 
Not-04: 2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu gereği Yerleştirmeye Esas Nakil Tercih Başvuru ve Yerleştirme İşlemleri devam ettiği için Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Hazırlık ve 9.Sınıflara öğrenci yerleştirme işlemleri için gerekli olan ekran yetkileri 4 Eylül 2015 tarihinden sonra aktif edilecektir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.


Ömer KAHRAMAN

Şube Müdürü

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.