MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ACİL--->>> KONU: Okul Bilgi Sistemi CBS´ye Yeni Eklenen Bina ve Şube Bilgileri Bölümüne Bilgi Girilmesi DAĞITIM: Tüm Okul Müdürlüklerinin Dikkatine!

    Fatih Projesi kapsamında donanım kurulum planlamalarına kaynaklık eden Okul Bilgi Sistemi cbs.eba.gov.tr adresindeki bilgilerin tüm okullarda, okul müdürleri tarafından güncel tutulması gerektiği defalarca duyurulmuştur. Buna rağmen bilhassa okul müdürlerinin değişimi sırasında okul müdürlerine ait bilgilerin sistemde güncellenmesinin bazen unutulduğu görülmektedir. Bu konuda daha dikkatli olunması gerekmektedir. 

Ayrıca YEGİTEK tarafından sisteme Bina ve Şube Bilgileri Bölümü eklenmiştir. Bu bölüme tüm okullar tarafından, okulun bina ve şube bilgilerinin en geç 4 Kasım 2015 Çarşamba gününe kadar girilmesi önemle rica olunur.   

Not: CBS sistemindeki güncellemeye kapalı alanlar MEBBİS ve E-OKUL gibi diğer kaynaklardan veri çekmektedirler. Buralarda yapılacak değişikler CBS sistemine bir gün sonra yansıyacaktır.

 

Mustafa Ali AKAY

Müdür a.

Şube Müdürü

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.