MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ACİL.- Konu:Öğretmenlerin zorunlu hizmet durumlarının güncellenmesi Birim:İnsan Kaynakları Dağıtım:Tüm Okul-Kurum Müd.

Eğitim kurumlarımızda görevli öğretmenlerimizin ZORUNLU HİZMET bilgileri; sırasıyla okul-ilçe-il tarafından ikbs.meb.gov.tr adresinden giriş yapılarak gerekli güncellemeler yapılmıştı.

 

 

 

Ancak bu girişlerden sonra Bakanlığımızca sistem üzerinden tekrar listeleme yapıldığı  bildirilmiştir. Dolayısıyla sistemde kurum-ilçe-il onayı bekleyen kişiler için modül üzerinden güncelleme yapılması gerekmektedir.

 

 

 

Konu ile ilgili olarak  okulunuz bilgilerinin 05/08/2015 saat 12.00 ye kadar güncelleme işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir.

 

 

 

Dikkat edilmesi gereken hususlar :

 

1- "Eş Durumu özründen başvuruda bulunacak ( Dilekçesi bulunan)" durumunu seçenlerin şu an kurumlarındaki mevcut durumlarına göre değerlendirme yapılması gerekmektedir. Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenler için Bakanlığımızca yapılacak re´sen atamalar özür grubundan sonra yapılacağından en son güncelleme özür grubundan sonra alınacaktır.

 

 

 

2- Eşi öğretmen olan ve zorunlu hizmetini tamamlayan ya da muaf olan bir öğretmen için "Ertelendi (Eş Mazeretinden)" durumu seçilip evrak eklenmeyecektir. Bu durumdaki kişiler için "Ertelendi ( Eşi zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayan veya muaf olan" durumunun seçilmesi gerekmektedir.

 

 

 

3- "Ertelendi (2012´de sözleşmesi bulunan)" seçeneğini işaretlediğimiz kişilerin ilk atama olarak atandıkları kurumdan isteği dışında ( norm fazlası, okul/bölüm kapatılması vb. sesebler) başka bir kuruma atanmamamış olması gerekmektedir.Kendi isteği ile ( isteğe bağlı, özre bağlı) yer değiştirmiş ise yer değiştiren personel zaten taahhüdünü ihlal ettiğinden bu kişiler için bu seçenek uyun değildir.

 

 

 

4- 4., 5. ve 6. Hizmet alanlarında görev yapan öğretmen için sadece

 

    * Tamamladı

 

    * Yapıyor

 

    * Muaf ( Bedensel engellilerin ataması)

 

    * Muaf ( 06/05/2015 tarihinden önce sözleşmeli 4/B öğretmen olarak görev yapan)

 

    * Muaf ( Eşi, anne-babası ve kardeşi şehit olduğundan)

 

    * Muaf (Çalışma gücünden en az %40 oranında yoksun olanlar) seçenekleri seçilebilir.Diğer seçenekler seçilmemelidir.   

 

 

 

    İyi Çalışmalar

 

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.