MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ACİL - MEBBİS İş Sağlığı ve Güvenliği Modülüne Veri Girişi

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden MEBBİS İş Sağlığı ve Güvenliği Modülüne Veri Girişi ile ilgili gelen mail;

 

MEBBİS İSGB Modülünde yapılan kontrollerde İlçenizde bulunan okul ve Kurumların büyük bir kısmının hala bilgi girişi yapmadığı, bazılarının ise hatalı girildiği tespit edilmiştir. 

Veri girişlerinde;

            1- Hatalı girilen veriler için silme olmadığından, girilen verilerde sadece değişiklik yapılabilmektedir.

 

            2- Kurum Tehlike Sınıfı Giriş Ekranında Tehlike sınıfları girilirken sgk numarası yerine;

 

a)Öğretmen ve memurlar için HİTAP numarası yazılacaktır.

 

b)Temel Eğitim Kurumları Müdürlükleri bünyesinde ücretli öğretmen kapsamında çalışanları varsa bunlara ilişkin veri girişi yapmayacaklardır. Giriş yapan kurumlar varsa çalışan sayısı olarak ´´sıfır´´ gireceklerdir.

 

c)Ortaöğretim Kurumları, bünyesinde çalıştırdıkları ücretli öğretmenler için kendi kurumları tarafından önceden alınan sgk iş yeri sicil no´sunu gireceklerdir.

 

d)Tüm okul ve kurumlar TYÇP kapsamında çalışanlar ile ilgili hiçbir bilgi girişi yapmayacaklardır. Eğer yapılmış ise çalışan sayısı olarak ´´sıfır´´ gireceklerdir.

 

3-Kadrosu başka bir okul/kurumda olup 6 aydan fazla görevlendirilenler görevlendirildiği okul/kurumdaki personelle birlikte diğerleri kadrosunun bulunduğu yerdeki personellerle birlikte değerlendirilecektir.

 

            4- Kurum Binadaki Alan/Atölyelerin Bilgi Giriş Ekranında Alan/Atölye adı kısmına alan/atölyenin tam adı yazılacaktır             (Örn. Teknoloji Tasarım Atölyesi, Elektrik/Elektronik Teknolojisi Alanı Bobinaj Atölyesi, Bilişim Teknolojisi Alanı Temel             Elektronik  ve Ölçme Laboratuvarı vb.)

     Okul ve Kurumlarımızın hukuki, idari iş ve işlemlerin bağlayıcılığını dikkate alınarak, bilgilerin MEBBİS İSGB modülüne acil olarak herhangi bir yazışmaya gerek kalmadan bilgi girişlerinin en geç 21.04.2016 tarihi mesai saati bitimine kadar tamamlanması hususunda gereğini önemle rica ederim.

 

Açıklama : Hitap Numaraları (madde 2/a için):

 

Kullanılacak HİTAP numaraları;

 

Temel Eğitim (İlkokul+Ortaokul)                      : 114 507 130 6203

Lise (Anadolu)                                                      : 114 507 130 6303

Din Öğretimi (İmam Hatip Orta Lise)              : 114 507 130 6503

Mesleki Teknik (ÇPL)                                          : 114 507 130 6403

Hayat Boyu (Hem+Mesleki Eğit. Merk.)         : 114 507 130 6703

 

girişler konusunda dikkat edilmeli ve öncelikle İlçe İSG Büroları/İl İSGB’ler ile işbirliği yapılmalıdır.

  

Öğretmen/memurların özlük bilgilerini Hitap programına öncelikli olarak

1-      Okul/kurum yapıyorsa ; MEBBİS İSGB Modülü Kurum Tehlike Sınıfı Giriş Ekranında kuruma verilen 13 rakamlı Hitap kullanıcı adı numarası girilecek öğretmen sayısı ve tehlike sınıfı belirlenip kayıt edilecektir. Aynı şekilde memurlar (kadrolu çalışanlar) içinde aynı işlem yapılacaktır.

2-      İlçe MEM/İl MEM yapıyorsa; 13 rakamlı Hitap kullanıcı adı numarası (İlkokullar için ayrı-Ortaöğretim için ayrı-MTAL için ayrı numaralar vardır) sadece bu numaraları ilkokul hitap kullanıcı numarasını ilkokullara, orta öğretim hitap kullanıcı numarasını ortaöğretim okullarına, MTAL hitap kullanıcı numarasını MTAL okullarına bildirilecektir. KESİNLİKLE ŞİFRE VERİLMEYECEKTİR.

3-      Bildirilen Hitap kullanıcı numarasını, okullar Mebbis şifreleri ile giriş yaparak Kurum Tehlike Sınıfı Giriş Ekranında 13 rakamlı Hitap kullanıcı adı numarasını girerek öğretmen sayısı ve tehlike sınıfını belirleyip kayıt edilecektir. Aynı şekilde memurlar(kadrolu çalışanlar)  içinde aynı işlem yapılacaktır.

 şeklindedir.

  

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde okullarda çalışan TYÇP... v.b. çalışanların modül girişleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacaktır. Eğer yapılmış ise çalışan sayısı olarak ´´sıfır´´ gireceklerdir.

 

İlgili mail doğrultusunda işlemlerin ivedilikle yapılması konusunda gereğini önemle rica ederim.

 

Mustafa Ali AKAY

Şube Müdürü

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.