MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çok Acil--->>> KONU: Faz 3 Alt Yapı Hazırlık Çalışması Bilgi Kontrol ve Güncellemeleri DAĞITIM: Tüm Okul Md.lüklerine

Fatih Projesi kapsamında 3. Faz Ağ Alt Yapısı kurulması işi ihale aşamasına gelmiştir. Faz 3 kapsamında tüm anaokulları, ilkokullar, ortaokullar ve liselere alt yapı kurulumu planlanmıştır. Bu amaçla;

 1)  İlçemizdeki tüm okul müdürlükleri tarafından Okul Bilgi Sistemi (OBS) http://cbs.eba.gov.tr/ adresi üzerindeki okula ait bilgilerin en geç 16 Ekim Cuma günü saat 12.00´ye kadar güncellenmesi gerekmektedir.

 2) Ayrıca ekteki Excel dosyasındaki okullara ait bilgilerin aşağıdaki açıklamalar doğrultusunda, okul müdürlükleri tarafından kontrol edilip, varsa gerekli güncellemelerin yapılması, Excel dosyasının saat 14.00´e kadar müdürlüğümüz   ahmetli45@meb.gov.tr e-posta adresine  gönderilmesi önemle rica olunur.

   

Mustafa Ali AKAY

Şube Müdürü 

NOT: Okul Bilgi Sistemi (OBS) http://cbs.eba.gov.tr/ adresine bilgi girişi yapılmasının 1. derece öneme sahip olduğu ekteki excel tablosunun doğrulama amaçlı olduğu, giriş yapamayan okullarımızın akşama kadar giriş yapmayı denemeleri, giriş yapamadıklarında bunu müdürlüğümüze bildirmelerini, herhangi bir süre uzatma ihtimalinide değerlendirerek giriş yapamayan okullarımızın haftasonuda giriş yapmayı denemeleri ve konuyla ilgili tüm sorumluluğun okul müdürlerinde olduğu önemle duyurulur.

Okul Bilgi Sistemi (OBS) http://cbs.eba.gov.tr/ adresine giriş  ygapılmasının önemli olduğuAÇIKLAMALAR

 Gerekli bilgiler şunlardır.
*Daha önce FATİH Altyapısı kurulmuş mu ?
*Binanın Ortak olup olmadığı, ortaksa ev sahibi okulun bilgileri arasında misafir(ortak) okulun kurum kodu ve adını belirtmesi ,(mükerrer bina, kat, derslik kaydı nedeniyle; ihale hesaplarında altyapı gidecek derslik, kat ve bina sayılarının yanlış hesaplanmasına izin vermemek için ortak kullanılan binanın belirtilmesi önemlidir.)
*Okuldaki bina sayısı
*Toplam derslik sayısı
*Toplam İdari oda sayısı (Müdür, müdür yrd odası vs detaylı olarak)
*Toplam laboratuvar sayısı
*Toplam BT sınıfı sayısı
*Toplam diğer oda sayısı
*Binalardaki toplam kat sayısı gereklidir. Ayrıca;
*Ortak kullanılan binalar var ise mutlaka bildirilmeli ve ortak binanın kurum kodu ve adı belirtilmelidir.

 Bina bilgilerinin doldurulmasında sadece binanın sahibi okulun bilgi girişi yapılmalı, aynı bina için iki farklı okul bilgisi girilmemelidir.

 Ortak(misafir) olan kurum da bina sahibi kurumun kodunu ve adını belirtmelidir.(çapraz kontrol)
*Kapanacak, yıkılacak okulların bilgisi de çok önemlidir ve kesinlikle girilmelidir.

EK: Excel tablosu için tıklayınız.

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.