MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HERHANGİ BİR ORTAÖĞRETİM KURUMUNA YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLERE TANINAN NAKİL VE GEÇİŞ TALEBİNDE BULUNABİLME HAKKI ÇERÇEVESİNDE OKUL/KURUM İDARELERİNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

2015 YILI ORTAÖĞRETİM KURUMLARINA GEÇİŞ UYGULAMASI TERCİH VE

YERLEŞTİRME İŞLEMLERİ KAPSAMINDA

HERHANGİ BİR ORTAÖĞRETİM KURUMUNA YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLERE TANINAN

NAKİL VE GEÇİŞ TALEBİNDE BULUNABİLME HAKKI ÇERÇEVESİNDE OKUL/KURUM

İDARELERİNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 

15.10.2015 tarih ve 10428003 sayılı Makam Onayı gereği; 2015 yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme işlemleri kapsamında herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemediği için Açıköğretim Lisesine yönlendirilen öğrencilere 20 Ekim 2015 tarihi mesai bitimine kadar herhangi bir ortaöğretim kurumuna başvurarak nakil ve geçiş talebinde bulunabilme hakkı tanınmıştır.

Bu kapsamda okul/kurum idarelerince dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.

1. Okul/Kurumların güncel 9.sınıf boş kontenjan ve taban puan bilgileri e-okul.meb.gov.tr adresinden takip edilebilmektedir.

2. Öğrenciler herhangi bir ortaöğretim kurum müdürlüğüne başvuru yaparak nakil başvurularını e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine giriş yaptırabilecektir.

3. Öğrencilerin nakil başvuruları, “e-Okul Kurum İşlemleri / Nakil İşlemleri / Nakil Başvuru” ekranı üzerinden T.C. Kimlik No, Nakil Gidilecek Okul Türü, Nakil Gidilecek Alan, Başvuru İli, Başvuru Okulu ve Nakil Gidilecek Yabancı Dil seçilmek suretiyle e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine kayıt edilecektir.

4. Ortaöğretim kurum idarecisi, öğrencilerin nakil başvurularını hem kendi kurumuna hem de başka il ve okul türündeki ortaöğretim kurumu için 20 Ekim 2015 tarihi mesai bitimine kadar e-Okul Yönetim Bilgi Sisteme giriş yapabilecektir.

5. Bu kapsama giren öğrencilerin nakil ve geçiş başvuruları, örgün ortaöğretim kurumlarına devam eden diğer öğrencilerin nakil ve geçiş talepleriyle birlikte taban puan ve boş kontenjan esasına göre 21 Ekim 2015 – Çarşamba günü (bugün) nakil başvurusu yapılan ortaöğretim kurumları tarafından değerlendirilerek e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden nakil kabul onay ve red işlemleri yapılarak sonuçlandırılacaktır.


6.21 Ekim 2015 – Çarşamba günü (bugün) tüm sınıf seviyelerinde  (Hazırlık,9,10,11 ve 12.sınıf) nakil kabul onay ve red işlemleri yapılabilecektir.


Ömer KAHRAMAN

Şube Müdürü

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.