MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turgut TÜRE´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turgut TÜRE´nin 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İnsan yetiştirme sanatı diye tarif edilen öğretmenlik kutsal bir meslektir. Millet Mektepleri´nin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başöğretmenliğe kabul edildiği gün olan 24 Kasım, 1981 yılından itibaren “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletini hürriyet ve bağımsızlık içinde sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için fedakarca çalışan, yaratılmışların en şereflisi olan insanı yetiştirmek için titizlikle mücadele veren öğretmenlerimiz toplumun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır.

Her türlü kötülüğün gerçek sebebi olan cehaleti yok edip geleceğe ışık tutacak öğretmenlerimiz geleceğin mimarı olacaklardır. Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi “Yeni nesil öğretmenlerin eseri” olacaktır.

Bu sorumluluk bilinciyle fedakarca görevlerini yapmaya devam eden tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyor, ahirete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla yad ediyorum.

 Bu güzel ve anlamlı günde, İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü kutlar, büyük bir özveri ve samimiyetle yürüttükleri görevlerinde kendilerine başarılar dilerim.

 

    Turgut TÜRE

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.