MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Altıeylül Ortaokulunda 28/05/2015 tarihinde açılan ve iki gün süreyle ilgililerin ziyaretine açık kalan “Tübitak 4006 Bilim Fuarı” ziyaretçilere açıldı.

İlçemiz Altıeylül Ortaokulunda 28/05/2015 tarihinde açılan ve iki gün süreyle ilgililerin ziyaretine açık kalan “Tübitak 4006 Bilim Fuarı” ziyaretçilere açıldı.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı  ile Tübitak arasında imzalanan ve Tübitak Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 Tübitak Bilim Fuarları Destekleme Programı çerçevesinde ülke genelinde seçilen 2000 Proje okulundan birisi olan Ahmetli Altıeylül Ortaokulu 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı Tübitak 4006 Bilim Fuarının açılışı yapıldı.Fuarın açılışına Ahmetli Kaymakamı Sayın Necmi AKMAN, İlçe Jandarma Komutanı Sayın Halit DUMAN ,Ahmetli Belediye Başkanı Sayın Ahmet ALHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut TÜRE, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ömer KAHRAMAN ,daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlayan program Okul Müdürü Murat ŞENYÜZ ve öğrenciler adına bir öğrencinin etkinliğin anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.Okul öğrencilerinden oluşan halkoyunu ekibinin gösterisi sonrası açılış kurdelası kesildi. Fen ve Teknoloji dersi Öğretmeni Ayşe AKBULUT sorumluluğunda ve koordinatörlüğünde öğrencilerin hazırladığı 32 Projenin sergilendiği Bilim Fuarının açılışı İlçe Kaymakamımız Sayın Necmi AKMAN tarafından gerçekleştirildi.Açılışa katılanlar, proje sergisi için oluşturulan stantları tek tek gezerek projeleri hazırlayan öğrencilerden  bilgi aldılar.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak fuarın hazırlanmasında emeği geçen idareci,öğretmen,öğrencileri tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

 

mmimmibilibilibilibilibilibilibilibilibilibili

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.