MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KONU: Okul / Kurum MEB ADSL Hatları Dışındaki İnternet Hatlarının İptali Hakkında DAĞITIM: Resmi Tüm OKul/Kurum Md.lükleri

       Daha önce  10.07.2015 tarih ve 7180248 sayılı İnternet ve Bilgi Güvenliği konulu yazımızda “İl ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri , Resmi Kurumlar ve Okullarımızda MEB ADSL hattı kullanılması zorunludur.  Her ne şekilde olursa olsun ADSL, 3G vb. hat kullanmak yasaktır. Aksi davranış tespit edilen personel veya kurum hakkında gerekli yasal süreç başlatılacaktır.”  şeklinde belirtilmiştir.  İlimizde MEB ADSL harici internet hattı aboneliği bulunan okulların listesi ekte gönderilmiştir.

       Tüm yazı ve maillere rağmen İlimizde bulunan resmi okul/kurumların MEB ADSL hariç internet hattı aboneliği kullandıkları Operatörlerden yapılan sorgularda tespit edilmiştir. Söz konusu abonelerin, aboneliklerinin ivedi olarak iptal edilmesi ve  aboneliklerinin iptal edildiğine dair operatörler tarafında verilecek belgelerin toplanarak  06 Kasım Cuma günü mesai bitimine kadar Müdürlüğümüze resmi yazı ile gönderilmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

 

Mustafa Ali AKAY

Müdür a.

Şube Müdürü

 

Eki için TIKLAYINIZ

 

NOT: İptal etmeyen, etmediği tespit edilen kurumlar ve personeller hakkında gerekli yasal işlemin başlatılacaktır.

 

Sayın Yetkili: 

Gönderilen ADSL listeleri EKİM ayına kadar olan abonelikleri kapsamaktadır. Diğer Operatörlerinde ( Superonline, Turkcell, Vodafone vb. ) listeleri tarafımıza gelecektir. Bu listelerde olmamasına rağmen ADSL,3G kullanan okullarında kapatılması gerekmektedir. 11 Kasım 2015 tarihinden sonra her ne sebep ile olursa olsun devam eden ADSL,3G vb. aboneliklere gerekli yasal işlemler başlatılacaktır. Birkaç il Müdürlüğünde bu konuda uygulamalar yapılmış ve gerekli yaptırımlar gerçekleştirilmiştir. Öğretmen ve  Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde içeriğe eriştirilmesi için bu çalışmaların yapılması gerekli ve ivedidir.

Not:  Bizdeki listede mevcut olan fakat iptal edildiği konusunda belgesi olan kurumlarında iptal belgeleri tarafımıza yollanacaktır. Ayrıca Operatörlere olan borçları da temizlenerek hatların kapatılması gerekmektedir.

İyi Çalışmalar

Murat KARADAĞ

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı          

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı

Bilişim Altyapı Sistemleri ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı

Tel :   +90312 413 11 96

Fax : +90312 417 50 09

 

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.