MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sütü Programı

Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Ar – Ge ve Projeler Daire Başkanlığının e-postası aşağıya çıkarılmış olup, açıklanan konulara dikkat edilmesi hususunda bilgilerinize rica ederim.

 

Ömer KAHRAMAN

Şube Müdürü

 

Sayın Yetkili,

İllerden gelen telefon ve maillerde ocak ayı icmalleri ve Okul Sütü Komisyonları ile  ilgili sorular bulunmaktadır. Konuya ilişkin yapılacaklar, aşağıda belirtilmektedir:

1-      Okullar tarafından Ocak ayında teslim alınan okul sütleri,  Şubat ayı icmaline yansıtılacak olup, Şubat ayına ait ödeme takvimi daha sonra bildirilecektir.

2-      Okul Sütü Komisyonu, Okul Sütü Programı Uygulama Tebliği (Tebliğ No: 2015/ 38)  gereği,  öncelikle okul müdürü ve müdür yardımcısından oluşturulur. Ancak, ihtiyaç duyulduğunda ise, Okul Sütü Uygulama Rehberinde belirtildiği üzere, okullarda okul müdürü başkanlığında bir müdür yardımcısı, en az bir öğretmen ve okul aile birliği başkanı veya üyelerinin birinin katılımıyla oluşturulabilecektir.

 

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanlığı

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.