MANİSA AHMETLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖNEMLİDİR-BBE Proje Yarışması İle ilgili Bilgilendirme

Millî Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı arasında imzalanan Protokol ile 2005-2006 eğitim-öğretim yılından 2015 yılına kadar kesintisiz 10 yıldır düzenlenen Matematik ve Fen Bilimleri alanlarında 81 ilde yürütülen “İlköğretim (ortaokul kısmı)  Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri–Bu Benim Eserim Proje Çalışması (BBE)” için öngörülen süre sona ermiştir.

 

                BBE proje yarışmasının “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması” gibi TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülmesine yönelik görüş yazısı gönderilmiş olup henüz olumlu yada olumsuz bir cevap alınamamıştır.

 

                Ancak kesin olarak BBE proje yarışması sona ermiştir ve bu sene yapılmayacaktır. Bu nedenle daha önceki yıllardaki yarışmanın takvimi itibarıyla ders dışı egzersiz kapsamında hazırlık ya da plan yapan öğretmenlerimizin kesinlikle plan ve faaliyet başlatmamaları gerekmektedir. Bu konuda ilinizdeki  öğretmen ve öğrencilerin uyarılması gerekmektedir.

 

       Konu ile alakalı Genel Müdürlükten illere resmi yazı ayrıca gönderilecektir.

 

 

 

     Bilgilerinize.

 

 

 


MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

AR-GE ve Projeler Daire Başkanlığı

Hükümet Konağı 45450 - 02367683129

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.